Apple Kan Kaybetmeye Devam Ediyor

Her yıl kâr  hedefini büyüten ve bunu yakalamayı başaran Apple, yıllar sonra 2019‘un ikinci çeyreğinde bunu yakalayamadı. Apple’ın yayınladığı rapora göre 58 milyar dolar gelir elde etti. Bunun 31,1 milyar dolarını iPhone sağladı ancak geçen sene bu değer 37,6 milyar dolardı. iPhone’a artık eskisi kadar devrimsel yenilik getirmeyen Apple’ın karşısında Huawei ve Xiaomi gibi dev Çinli firmalar var. Özellikle bu firmalar bizim gibi ekonomik açıdan kötü durumda olan ülkeler için fiyat avantajı sağlıyor iken Apple aksine fiyat politikasını arttırıyor.

iphone 8 plus 16

Olumlu yönden ise yeni iPad Pro ile iPad satışları tavan yaptı. 4,8 milyar dolar ile şirketin en az kazandıran ürünü olmasına rağmen iPad açısından büyük bir adım. App Store ve iTunes Store servislerinden ise 11,4 milyar dolar kazanarak bu servislerin ne kadar önemli olduğunu bize kanıtlamış oluyor. Öte yandan Mac’ten 5,5 milyar dolar ve aksesuarlardan ise 5,1 milyar dolar kazandığını  görüyoyuruz.

» İlgini çekebilir  PUBG Mobile oyuna girmiyor sorunu nasıl çözülür?
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram

Robotlar yerli girişimin kontrolünde

Tezmaksan 1 milyon dolarlık yatırım yaptığı tamamen yerli ve milli teknolojilerle Endüstri 4.0sahasındaki gücünü büyütüyor Robot otomasyon sistemlerinin kontrol mekanizmasını yapamadığı için dışa bağımlı

1 Comment

    Avatar
  • Batsınlar umrumda değil 10000 tlye telefon mu olur

Bir Cevap Yazın