Bir başarısızlık hikayesi: Playstation Türkiye

Playstation, şüphesiz ülkemizde en çok satılan ve bilinen oyun konsolu. Geçtiğimiz günlerde dünya çapında Playstation Store‘lerde büyük bir indirim oldu. Bir çok oyun fiyatı %80’lere varan bir düşüş sergiledi. Biz de heyecanlanıp, Playstation Store‘ye girdiğimizde büyük bir şokla karşılaştık. Türkiye bu kampanyaya dahil değil. Bu durum oyuncuları oldukça sinirlendirdi ve doğal olarak gerekli mercilere sitem edildi. Normalde her gün paylaşım yapan Playstation Türkiye ekibi derin bir sessizliğe büründü ve herhangi bir paylaşım yapmadı.

Bir süre sonra ise beklenen açıklama geldi ancak tamamen baskı altında olduklarından dolayı herhangi bir konuya açıklık getirmeyen bir açıklamaydı:

PlayStation Store‘da farklı bölgeler ve ülkelerin kampanyaları değişiklik gösterebilir. Mart indirimleri PlayStation Store Türkiye için geçerli değil. Önümüzdeki hafta başlayacak olan Bahar indirimleri kampanyasının ülkemiz mağazasında geçerli olacağını belirtmek isteriz.”

Playstation Türkiye

Zaten her konuda İngiltere‘den yönetildiğini söyleyip topu onlara atan Playstation Türkiye kanadı oyun fiyatlarında gereksiz yüksek fiyat ısrarını sürdürmesine ek olarak indirimi bile oyunculardan marhum bırakıyor. İndirimlerin farklı bölgede değişiklik göstermesini anlayabiliriz lakin tüm ülkelerde varken Türkiye‘de olmaması oldukça ilginç. Tabi ki buradaki asıl suç yine ülkemizi yöneten ekipte değil, kendileri daha çok konsolu ülkeye getirme ve oyunları yerelleştirme tarafından sorumlu. Playstation‘un şirket yönetimini henüz kavrayabilmiş değiliz fakat ezeli rakibi Game Pass gibi bir sistemi Türkiye için özel fiyatlarla satarken onların böylesine boş izlemesi gelecek yeni nesil konsol seçimimizi sorgulatacak.

» İlgini çekebilir  2019'da En Çok Satan 10 Oyun
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram

PUBG Mobile’de 15. sezon başladı

PUBG MOBILE, heyecanla beklenen Royale Pass’in 15. Sezonu “A.C.E. ve Ötesi” ile birlikte şık yeni kostümler ve çok daha fazlasını oyunculara sunuyor.

Bir Cevap Yazın