Oyun

Blizzard hayranları Türkiye’de yerel fiyatlandırma istiyor

World of Warcraft hayranları Twitter’dan yeni bir kampanya başlattı. Blizzard’ın Türkiye’ye yerel fiyatlandırma politikası uygulamaması yüzünden oyun için satın alma ve abonelikler fahiş fiyatlara çıkıyor. Euro ve dolar kuru yükseldikçe oyuncular, oyunlarından vazgeçmek zorunda kalıyor.

78F89B81 D7FD 4DED 8DF6 34ADDB1E4F80

Twitter kullanıcısı @justFOFIN tarafından #BlizzFixThePrice başlatılan kampanyada tek istenilen dolar kurunun makul bir fiyata sabitlenmesi. Kampanya metni ise şöyle:

Selam Blizzard, 

Bu paylaşımı Blizzard Türkiye Topluluğu adına hem topluluğumuz hem de Blizzard dijital ürünleri yararına yapıyorum.Türkiye’de Blizzard ürünlerini satın almak gittikçe zorlaşıyor.Bu sebeple toplanıp böyle bir paylaşım yapmaya karar verdik.

Bölgesel fiyatlandırma olmadan, Türkiye’de tecrübe ettiğimiz ve hatta kısa bir zaman diliminde yaşadığımız gibi oyuncular üzerinde ciddi etkiler yaşanabiliyor.Ürünler sadece dar gelirli ve orta gelirli oyuncular için değil , yüksek gelirli oyuncular için de pahalı bir hale geldi.Oyuncular
artık Shop’taki ürünlerle ilgilenmiyor. WoW artık oyun içi gold ile game time alınan bir oyun haline geldi.Casual oyun tarzının yerini grind kültürü aldı ve bu durum oyuncu artışını engelliyor. Blizzard oyunları hoşuna giden potansiyel oyuncular ücreti karşılamakta zorlanıyor.Özellikle potansiyel yeni üyeler absürt fiyatları gördükten sonra içerik üreticilerimiz topululuklarını genişletmekte zorlanıyor.Bu fiyatlardan ötürü etkinlikler Blizzard tarafından içerik üreticilerine gönderilen kodlara bağımlı kalıyor.


Peki Blizzard olarak neden Türkiye’ye özel bölgesel fiyatlandırma yapmalısınız?

Çok basit, ürününüzü satabilmek.Güncel fiyatlandırma ile satın alınmaları oldukça zor.Diğer oyunlar veya şirketlerle rekabet neredeyse imkansız.

Örnek olarak; Bir WoW oyuncusu Game Time fiyatından daha azı ile Türkiye’de Spotify , Netflix , Amazon Prime ve Xbox Game Pass alabilmekte.

Başka bir örnek de; 15 Pack ile Among Us + Hollow Knight + Fall Guys + Hades + Slay The Spire + Don’t Starve toplamı ile eşit fiyattalar.

Bu örnekler farklı şirketlerin farklı yerel fiyatlandırma politikası sonucu oluşmaktadır. Daha fazla örnek görsellerde yer alacak.


Arjantin ve bazı ülkeler zaten yerel fiyatlandırmaya sahip.Fiyatlar makul bir seviyeye getirildiğinde oyuna dönecek olan bir çok insan olduğu gibi büyük bir oyuncu kitlesini de ilgisini çekecektir.Şimdiki fiyatlarla bile elinden gelenin en iyisini yapan içerik üreticilerimiz mevcut ve makul bir fiyatlandırma ile çok daha iyisini yapmaya hazırlar.En büyük oyuncu kitlesine sahip ülkelerden biriyiz ve daha iyi fiyatlandırmayı hakettiğimizi düşünüyoruz.


Beklentimiz mantık dışı veya yeni bir şey değildir.Yıllarını Blizzard oyunlarına harcamış ve bu tecrübeyi daha fazla oyuncuyla paylaşmak isteyen bir topluluk olarak Blizzard’dan isteğimiz halihazırda başka şirketlerin uygulamış olduğu bölgesel fiyatlandırmayı bizlere sağlamaları.

Postun amacı topluluğumuzun beklentilerini ve kaygılarını aktarmaktır.Hiçbir Blizzard ofisi veya çalışanını hedeflememektedir.

0F412AAE E8D5 41AF 8620 97F1CC353295
» İlgini çekebilir  World of Warcraft Shadowlands ön yaması geldi

Tepkin nasıl?

Heyecanlı
0
Mutlu
1
Aşık Oldum
0
Emin Değilim
0
Saçma
0
Emre Türkoğlu
18 y/o. Founder of Pikselog. Fenerbahçe and Liverpool fan.

1 Comment

  1. Yapacaklarını sanmam

Bir Cevap Yazın

Next Article:

0 %