Emre Türkoğlu

Emre Türkoğlu

Founder of Pikselog. Brand Manager at Cizgiroman.com

Dün akşam saatlerinde Facebook’un F8 geliştirici etkinliğinde Mark Zuckerberg yeni tasarıma geçileceğini açıkladı. Yıllardır ana hatlarını bozmadan ufak değişikliklerle tasarım değiştiren Facebook, ilk defa böylesine köklü bir tasarım değişikliğine gidiyor. Ayrıca eski lacivert logosu yerine açık mavi logosuyla yoluna devam edecek.

FB5 olarak isimlendirilen yeni tasarım çok daha sade ve taze duruyor. Aynı zamanda daha hızlı olacağı vurgulanırken karmaşık yapısından biraz arınarak basit arayüze olacağı söyleniyor. Aradığınız şeyi daha rahat bulabilmemiz açısından bir çok şey ise geliştirilmiş. Özellikle Gruplar özelliği için daha iyi arayüzün beklediğini söyleyebiliriz. Zuckerberg’e göre Gruplar, Facebook’un en önemli özelliklerinden biri. Şu anda 400 milyon Facebook kullanıcısı bir gruba üye.

Facebook’un Yeni Logosu

Ayrıca Facebook’un Tinder’i olarak adlandırabileceğimiz Facebook Dating uygulamasına da yeni özellikler geliyor. Secret Crush adlı özellik sayesinde arkadaşlarınız ve ortak arkadaşlarınız arasından size flört bulmaya çalışacak. Bu özellik şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde mevcut. Ülkemize ne zaman geleceği belli değil.


 

 

Comments (2)

  1. Avatar

    Eskisi daha güzeldi 🙁

  2. Avatar

    Yenisi daha güzel 🙂