Facebook Yeni Tasarıma Geçiyor

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram

Dün akşam saatlerinde Facebook’un F8 geliştirici etkinliğinde Mark Zuckerberg yeni tasarıma geçileceğini açıkladı. Yıllardır ana hatlarını bozmadan ufak değişikliklerle tasarım değiştiren Facebook, ilk defa böylesine köklü bir tasarım değişikliğine gidiyor. Ayrıca eski lacivert logosu yerine açık mavi logosuyla yoluna devam edecek.

FB5 olarak isimlendirilen yeni tasarım çok daha sade ve taze duruyor. Aynı zamanda daha hızlı olacağı vurgulanırken karmaşık yapısından biraz arınarak basit arayüze olacağı söyleniyor. Aradığınız şeyi daha rahat bulabilmemiz açısından bir çok şey ise geliştirilmiş. Özellikle Gruplar özelliği için daha iyi arayüzün beklediğini söyleyebiliriz. Zuckerberg’e göre Gruplar, Facebook’un en önemli özelliklerinden biri. Şu anda 400 milyon Facebook kullanıcısı bir gruba üye.

Facebook’un Yeni Logosu

Ayrıca Facebook’un Tinder’i olarak adlandırabileceğimiz Facebook Dating uygulamasına da yeni özellikler geliyor. Secret Crush adlı özellik sayesinde arkadaşlarınız ve ortak arkadaşlarınız arasından size flört bulmaya çalışacak. Bu özellik şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde mevcut. Ülkemize ne zaman geleceği belli değil.

 

 

Daha fazlası

Netflix ebeveyn kontrollerini güçlendiriyor

Eğlence servisi Netflix, evde daha çok vakit geçirdiğimiz bu dönemde çocuklu ailelerin hayatını kolaylaştıracak bir adım attı. Güçlendirilen ebeveyn kontrolleri sayesinde anne

Hearthstone’da Anka yılı başladı

Anka Yılı, Blizzard’ın sevilen dijital kart oyunu Hearthstone®‘un yeni genişleme paketi olan Outland’in Külleri’nin çıkışıyla birlikte resmi olarak başlıyor. Oyuncuları Kara Geçit’in

2 Comments

    Avatar
  • Eskisi daha güzeldi 🙁

  • Avatar
  • Yenisi daha güzel 🙂

Bir Cevap Yazın