fbpx

Hafta Sonu İzlenebilecek 6 Netflix Animasyonu

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Animasyon izlemek her zaman benim için dizilerden daha zevkli olmuştur. Çizim stilinden seslendirmesine kadar bir çok detay animasyonu harika kılar.  Bu konuya da en çok yatırım yapan şirketlerden birisi şüphesiz Netflix. Gelin sizlere Netflix Orijinal Yapımı muhteşem 6 animasyon sıralayalım:


Bojack Horseman

Genel olarak animasyonların komedi olmasını bekleriz. Bojack ise tamamen ayrı bir dünya. Hayatın acısına yenik düşen Bojack sizi kendi depresyon dünyasına çekmeyi güzel bir şekilde başarıyor. Ayrıca Todd ve Mr. Peanutbutter gibi harika ötesi karakterlerine denilecek söz yok.

Big Mouth

Ergenlik dönemine giren çocukların cinsel dürtülerini keşfetmesi, karşı cinsle ilişkisini ve tamamen absürt konuları bize eğlenceli bir şekilde sunuyor. Jay ve Elliot resmen bu dizinin komedi unsurunu arşa çıkaran kişiler.

Disenchantment

Orta Çağ krallığında bir prenses, şeytan ve cücenin maceralarını anlatan Disenchantment, kara mizah unsurlarıyla göze çarpıyor. Oldukça kaliteli ve izlemesi keyif veren animasyonlardan biri.

Final Space

Uzayda geçen Final Space, son yıllardaki en iyi animasyonlardan biri olabilir. Gary Goodspeed ve tayfasının kötülere karşı verdiği bu mücadelede yeri geldiğinde güldüren, yeri geldiğinde üzen etkileyici sahneler mevcut. Final Space, o kadar sizi içinize çekiyor ki kendinizi o uzay gemisinden biriymiş gibi hissediyorsunuz. Dünyanın en tatlı ve tehlikeli canlısı Mooncake’in da dediği gibi: Chokootiy-pa!

F is for Family

1970’lerin Amerika’sında düşük gelirli bir ailenin başından geçenleri konu alıyor. Sorunlu bir baba ve en az onun kadar sorunlu 3 çocuk. O dönemin sorunlarını eleştirmeyi de ihmal etmiyor. Aynı zamanda Amerika’daki mahalle kültürünü de oldukça iyi yansıtıyor. 

Paradise PD

Netflix’in en son animasyonlarından biri. Paradise Polis Teşkilatı, görüp görebileceğiniz en eğlenceli karakol. Hormonal sıkıntı çeken başkomiserden kokain bağımlısı narkotik köpeğine kadar her karakter ayrı bir detay. Mizah ön planda olsa da Amerika’daki ırkçılık ve diğer güncel sorunlara da atıfta bulunuyor.

Daha fazlası

Türk Telekom Hisseleri %89 Arttı

Türk Telekom’un, başarılarla geçen 2019 yılının ilk 9 ayı içerisinde kaydettiği güçlü finansal performansı, hisse fiyatlarına da yansıdı ve Türk Telekom, 2019’da

Yılın En İtibarlı Otomobil Markası: Fiat

2019’un Pazar Lideri Fiat’a En İtibarlı Otomobil Markası Ödülü! Fiat, Marketing Türkiye tarafından düzenlenen ‘The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri, Binek Otomobil

Wikipedia Türkiye’de Yeniden Erişime Açıldı!

2017 yılında bir kullanıcı tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin terör örgütüne destek verdiğini belirten maddenin hükümetimiz tarafından düzeltilmesi istendi. Bu talebe düzgün bir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir