Huawei’den Google Haritalar’a rakip

Amerika tarafından casusluk iddialarıyla Huawei’ye uygulanan ambargo 2018 yılından beri devam ediyor. Yeni modellerinde GMS (Google Mobile Services) kullanamayan Huawei kendi yöntemleriyle Google uygulamalarına alternatif sunmaya devam ediyor. Bunlara yeni bir uygulama daha eklendi. Google Maps alternatifi: HERE WeGo.

Screenshot 20200424 222802 com.huawei.appmarket

Huawei’nin uzun zamandır harita geliştiricisi TomTom ile işbirliği yaptığını biliyorduk fakat yeni uygulama farklı bir geliştirici tarafından geldi TomTom ile süren anlaşmanın ne durumda olduğu bilinmiyor.

2013 yılında Windows Phone ve World Wide Web için tasarlanan Here WeGo uygulaması şuan aktif olarak 1300’den fazla şehirde kullanılıyor. Diğer harita uygulamalarına benzer şekilde rota belirleyip hedefinize ulaşabiliyorsunuz. Rota oluştururken araba, toplu ulaşım, bisiklet ve yürüyüş rotası çizebiliyorsunuz ayrıca taksi seçeneği de mevcut.

Screenshot 20200424 223059 com.here .app .maps

Birçok harita uygulamasında bulunmayan ve Google Maps’e de yeni gelen AVM, Havalimanları gibi yerlerin detaylı kat planları da uygulamada mevcut.

Screenshot 20200424 215211 com.here .app .maps

Uygulama içerisinde birçok sesli asistan dilinin yanında Türkçe de mavcut. Rotanızı sesli olarak arabanızda, bisikletinizde takip edebiliyorsunuz.

Screenshot 20200424 213141 com.here .app .maps

İnternete ulaşamadığımız zamanlarda can kurtaran bi özellik olan çevrimdışı harita da özellikler arasında. Bulunduğumuz ilçeyi veya ili indirip çevrimdışı olarak görüntüleyebiliyoruz.

Diğer uygulamalardan tanıdığımız hız sınırı uygulaması da özellikler arasında. Maximum ve minimum hız sınırı belirleyerek otobanda belli bi hızın altına düştüğümüzde veya caddede belli bi hızın üstüne çıktığımızda uygulamanın bizi uyarmasını sağlayabiliyoruz.

Screenshot 20200424 213502 com.here .app .maps

Gece modu özelliği de uygulamaya eklenmiş dilerseniz ayarlardan temayı gece modu yapabiliyorsunuz.

Biz Here WeGo’yu çok beğendik daha büyüme aşamasında olsa da büyük rakibi Google Maps ve Yandex Maps’e yaklaşmış durumda. TomTom ile hazırlanan projeden yeni bir uygulama gelir mi yoksa ana uygulama HereWeGo mu olacak şuanlık bilinmezler arasında.

Play Store’dan indirmek için buradan, App Store için buradan, AppGallery içinse buradan uygulamaya ulaşabilirsiniz. Ayrıca masaüstü tarayıcından erişmek isterseniz https://wego.here.com linkinden ulaşabilirsiniz.

» İlgini çekebilir  Pornhub Tumblr'ı Satın Almak İstiyor

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram

PUBG Mobile’de 15. sezon başladı

PUBG MOBILE, heyecanla beklenen Royale Pass’in 15. Sezonu “A.C.E. ve Ötesi” ile birlikte şık yeni kostümler ve çok daha fazlasını oyunculara sunuyor.

Bir Cevap Yazın