Intel ESL Türkiye Şampiyonası Final Maçları Oynandı

Intel ESL Türkiye Şampiyonası Final Maçları Monster Gaming Laptop’lar ile Oynandı

Şampiyonanın CS:GO finalini kıran kırana bir rekabete sahne olurken kazanan taraf LOG Esports ekibi oldu. Hem internet hem de televizyon üzerinden canlı yayınlanan turnuvada, ESL Türkiye tarihinde bir ilk olarak Monster Notebook’un Tulpar T7 V18.3 17.3″ Oyun Bilgisayarı kullanıldı.

07.05.2019 – Türkiye’nin oyun bilgisayarı markası Monster Notebook’un ana sponsoru olduğu Türkiye’nin en büyük espor turnuvası Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nda CS:GO liginin finali yapıldı. Best of 3 formatında oynanan finali rakibi Valstars’ı 2-1 mağlup eden LOG Esports kazandı.

Monster Notebook Rekabetin Ortasında

Rekabetin bir an dinmediği ESL Türkiye Şampiyonası’nın finali ilklere de sahne oldu. Monster, ESL yöneticilerinin performans konusundaki sıkı kriterlerini karşılamayı başardı ve şampiyona tarihinde ilk kez bir turnuvanın finali bir gaming laptop ile yapıldı. CS:GO liginin final maçları Monster Notebook’un Tulpar T7 ailesine ait Tulpar T7 V18.3 17.3″ Oyun Bilgisayarında oynandı. Yetkililerin onayını alan marka, profesyonel oyunculara layık olduğunu da kanıtladı.

CS:GO finalinin ilk maçının oynandığı Nuke haritası kıyasıya bir rekabete sahne olurken kazanan taraf 16-13 ile LOG Esports oldu. Heyecanın katlanarak devam ettiği ikinci maç ise Overpass haritasında oynandı. Bu kez kanan 16-14 ile Valstars ekibi oldu. Turnuvanın düğümünü çözecek maç ise Inferno haritasında oynandı. LOG Esports, baştan itibaren üstünlüğü ele geçirdiği maçı 16-3 kazanarak 2500 dolarlık birincilik ödülünün sahibi olurken Valstars da 1350 doları kasasına ekledi. Twitch üzerinden canlı yayınlanan turnuva aynı anda Dream TV’den yapılan 6 saatlik canlı yayın aracılığıyla tüm Türkiye ile buluştu. Maçların tekrarını twitch.tv/esl_csgo_tr/videos adresinden izlemek mümkün.

Monster’ın Desteği Devam Edecek

Monster Notebook ve ESL arasındaki işbirliği önümüzdeki dönemde de devam edecek. Intel ESL Sonbahar Şampiyonası’nın İzmir’de gerçekleştirilecek finalleri de yine markanın yüksek performanslı oyun bilgisayarlarıyla oynanacak.

» İlgini çekebilir  Monster, Mount and Blade hediye ediyor
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram

PUBG Mobile’de 15. sezon başladı

PUBG MOBILE, heyecanla beklenen Royale Pass’in 15. Sezonu “A.C.E. ve Ötesi” ile birlikte şık yeni kostümler ve çok daha fazlasını oyunculara sunuyor.

Bir Cevap Yazın