Oppo’nun akıllı saatinden yeni görsel

Çin’in yükselen devlerinden biri olan Oppo’nun geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan bilgilere göre bir akıllı saat geliştirdiğini biliyorduk. Oppo yakın zamanda düzenleyeceği lansmanda Find X2 ve Find X2 Pro modellerini tanıtacak, akıllı saatin de bu lansmanda tanıtılacağı düşünülüyor.

oppo techno

Geçtiğimiz aylarda gelen resmi görsel saat hakkında bazı konularda fikir sahibi olmamıza yarasa da bugün ortaya çıkan görselle birçok konu hakkında fikir sahibi olduk. Rakibi Apple gibi kare formda bir saat hazırlamayı tercih eden Oppo büyük bir kitle tarafından eleştirilse de büyük bir kitle tarafından da destek görüyor. Kare formda saatleri günümüz piyasasında dev markalardan Apple’ın Apple Watch ve Xiaomi’nin bazı akıllı saat modellerinde olduğunu düşünürsek Oppo piyasaya güçlü bir giriş yapmayı planlıyor.

oppo saat

Tasarım olarak Apple Watch’a benzeyen saat özellikleri bakımından farklılıklar gösteriyor. Çevirmeli tekerlek bir kontrol tuşu yerine iki tane yan yana tuş koyulan saat esnek malzemeden kıvrımlı 3D bir ekranla geliyor. Tuşlar arasında bulunan mikrofon LTE görüşmeler için kullanılabilecek. 5G modelinin de çıkması söylentiler arasında bulunuyordu fakat günümüz teknolojisinde bu pek mümkün gibi görünmüyor.

Oppo sağlık takibinde de iddialı; Apple Watch series 4/5, Amazfit Verge, Galaxy Watch Active 2 gibi modellerde bulunan EKG özelliği saati güçlü rakiplerinin yanına taşıyor. EKG özelliği ülkemizde ve birçok ülkede şuan yasal olarak kullanıma açık olmasa da geçtiğimiz günlerde gelen eSIM özelliğinin ülkemizde kullanılacağı müjdesi EKG özelliği için de her an gelebilir.

Oppo’nun yeni saatinde Android temelli Wear OS yerine kendi işlemcisini kullanacağı da gelen bilgiler arasında. Samsung’un izinden giden Oppo’nun Wear OS yerine kendi işlemcisini kullanacak olması saat piyasasında söz sahibi olmak istediğini gösteriyor. Yeni saatin tüm özelliklerini MWC 2020’de öğrenecektik fakat iptal olması üzerine yakın zamanda yapılacak olan Find X2 ve Find X2 Pro lansmanında saate yakından bakacağız.

» İlgini çekebilir  Apple Watch'ınızdan Steam Hesabınızı Görüntüleme: Smoke
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram

PUBG Mobile’de 15. sezon başladı

PUBG MOBILE, heyecanla beklenen Royale Pass’in 15. Sezonu “A.C.E. ve Ötesi” ile birlikte şık yeni kostümler ve çok daha fazlasını oyunculara sunuyor.

Bir Cevap Yazın