Samsung’dan Yeni Akıllı Saat Haberi

Teknoloji dünyasının liderlerinden Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un Galaxy Watch serisinin devamı için çalışmalar yaptığını biliyorduk. Yeni gelen bilgilerle birlikte saat hakkında yeni detayları öğrenmiş olduk.

m samsung galaxy watch 46mm 1 1

Samsung’un Galaxy Watch serisinin devamı olarak geliştirdiğini düşündüğümüz saatin model numarası ”SM-R-840”. Aynı Galaxy Watch modelinde olduğu gibi fziksel döndürülebilir bir çerçeveyle mi gelecek yoksa Galaxy Watch Active ve Galaxy Watch Active 2 modellerindeki gibi dokunmatik döndürülen bir çerçeveyle mi gelecek henüz bilmiyoruz. Galaxy Watch 46 mm modelinde 4 GB dahili hafıza, 472 mAh batarya, bluetooth 4.2 bağlantı gücü ve paslanmaz çelik gövde gibi özellikler bulunuyordu yeni çıkacak olan modelde ise bu gücünü katlayarak geleceği tahmin ediliyor. Düşük güç kullanıp yüksek performans veren Samsung’un Tizen işlemcisini kullanacak olan saat 330 mAh batarya ile gelecek. Aynı zamanda hiç beklenmedik bir hamle yapan Samsung’un yeni saatinde 5G teknolojisini kullanma ihtimali de var. Yeni detaylara göre saat paslanmaz çelik gövde ile gelecek; siyah, gümüş ve altın renk seçenekleriyle satışa sunulacak. Paslanmaz çelik ise sadece altın ve gümüş renklerinde olacağı da kesin olmayan güçlü detaylar arasında.

galaxy watch active 2 silver with grey band 4

Samsung’un en büyük rakibi Apple

Galaxy Gear serisiyle başlayıp Galaxy Watch ve Galaxy Watch Active serisiyle devam eden Samsung’un akıllı saat furyası tüm dünyada önemli bir ses getiriyor. Rakibi Apple ise güçlü işlemcisi WatchOS ve kendi ürünleri arasında entegre çalışan güçlü yazılımıyla tüm dünyaya saat satan İsveç’in saat endüstrisinden daha fazla saat satmayı başardı. Bu başarısının arkasında yatan güç ise kesinlikle yazılım gücü. Saatlerinde WearOS yerine gelen eleştrilere rağmen Tizen işlemcisini kullanan Samsung’un yazılım konusunda kendini bi hayli geliştirmesi gerekiyor. Yeni çıkacak olan modelde ise yeni güçlü işlemcisi ve yazılımı merak konusu.

» İlgini çekebilir  The Division 2 standart sürümü 13 liraya düştü
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram

PUBG Mobile’de 15. sezon başladı

PUBG MOBILE, heyecanla beklenen Royale Pass’in 15. Sezonu “A.C.E. ve Ötesi” ile birlikte şık yeni kostümler ve çok daha fazlasını oyunculara sunuyor.

Bir Cevap Yazın