fbpx

Sony, Minecraft Ekibine Playstation 5 Yollamamış

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Xbox Series X ve Playstation 5, bu yılın sonunda bizlerle buluşacak. [email protected] FPS oyunlar, exclusiveler ile iki konsol üreticisi arasında büyük bir yarış olacak. Konsollar çıkmadan önce oyun geliştiricilerine, geliştirici kiti adı verilen bir konsol sürümü verilir. Bu da konsol çıkmadan önce konsolun mimarisini çözmek ve buna yönelik oyunlar geliştirmeye olanak sağlar. Yani kısaca konsol çıktığında yanında oyunların da çıkmasını sağlayan olay budur.

Xbox’un patronu Phil Spencer, bir haber sitesine verdiği röportajda Playstation 5′i takdir ettiğini söyledi. Bunun sebebini oyunların yükleme sürelerini minimuma indirerek büyük bir zaman kazandıran SSD kullanması olarak açıkladı. Aynı zamanda kendisinin henüz geliştirici kiti almadığını belirten Spencer, Minecraft’ı geliştiren Mojang’a da yollamadıklarını sözlerine ekledi. Mojang’ın sahibinin Microsoft olduğunu göze alırsak Sony’nin rakibine geliştirici kiti yollamaması oldukça doğal. Büyük ihtimalde Haziran ayında gerçekleşecek oyun fuarı E3’te artık son kozlarını ortaya koyup yeni konsollarını bize tanıtacak iki taraftan galip kimin çıkacağı merak konusu.

Daha fazlası

Monster Huma H4 V3 Duyuruldu

İnce, hafif ve güçlü! 10. nesil işlemcili Huma H4 V3 Monster Notebook, işte ve ofiste çalışırken güç ve performanstan vazgeçemeyenler için geliştirdiği Huma serisi notebookların, 10. nesil işlemcili Huma H4 V3 serisini satışa sundu. Türkiye’nin müşteri memnuniyeti

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir