TEKNOFEST’te insanlık yararına teknolojiler yarışacak

İstanbul’da düzenlenen yerli ve Milli ürünlerimizin sergilendiği birçok uçak gösterisinin yapıldığı ”TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali” geçen yıl tam 1 milyon 270 bin misafir ağırladı. Ödüllü yarışmaların düzenlendiği festival milyonlarca gence ilham olmaya ve imkanı olmayan binlerce öğrenciye fikirlerini sunma imkanı sağlıyor. Tesla’nın otonom sürüş teknolojisinin Amerika’da düzenlenen bir yarışmada fikir olarak sunulduğunu ve bu şekilde günümüze kadar geliştirildiğini düşünürsek yapılan bu yarışmalar ülkemiz için bi hayli önem taşıyor.

DSC 0081

Bu yıl Gaziantep’te yapılması planlanan TEKNOFEST 2020 Havacılık, Teknoloji ve Uzay Festivalinde AFAD öncülüğünde İnsanlık yararına teknolojiler yarışacak. Bireylerin sosyal sorumluluk bilinçlerini teknolojiye entegre edererek insanlığa faydalı teknolojileri ortaya çıkarması hedefleniyor. Yarışmada ekonomik ve teknolojik açıdan dezavantajlı bölgelerde ”afet yönetimi, sağlık ve ilk yardım ile inovasyon”’ gibi sorunların çözümünün milli kaynaklarla hayata geçirilmesi planlanıyor

DSC 0101

Türkiye’de veya yurtdışında öğrenim gören tüm ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin başvurabileceği yarışma için son tarih 28 şubat. Birinci olan takıma on bin ikinci olan takımlara beşer bin üçüncü olan takımlara üçer bin lira ödül verilecek. Yarışmaya başvuru için dilerseniz https://www.teknofest.org/ adresindeki formu doldurarak başvurabilirsiniz.

Festival adresi Neden Gaziantep?

gaziantep

İstanbul,da düzenlenen festivale Türkiye’nin 81 ili dünyanın 122 ülkesinden katılan 17.333 takım 50.000 başvuru yapmıştı. Türkiye tarihinin en büyük ve dünyanın en büyük teknoloji festivalerinden biri olan Teknofest 1 milyon 270 bin misafir ağırlayarak rekor kırmıştı. Sadece İstanbul ve Marmara bölgesini değil Türkiye’nin her şehrindeki genç beyinlere ulaşmak ve festival coşkusunu 83 milyon vatandaşımıza hissettirmek isteyen T3 vakfı yaptığı açıklamalarda tek haneli yıllarda festivalin İstanbul’da çift haneli yıllarda ise Anadolu’nun farklı şehirlerinde düzenleneceğini belirtti. Yani bu yıl Gaziantep’te düzenlenen festival 2021 yılında yeniden İstanbul şehrinde düzenlenecek.

» İlgini çekebilir  Samsung'dan Yeni Akıllı Saat Haberi
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram

PUBG Mobile’de 15. sezon başladı

PUBG MOBILE, heyecanla beklenen Royale Pass’in 15. Sezonu “A.C.E. ve Ötesi” ile birlikte şık yeni kostümler ve çok daha fazlasını oyunculara sunuyor.

Bir Cevap Yazın