TOGG’dan üretime dair yeni video

27 Aralık Cuma günü Gebze Bilişim Vadisi‘nde tanıtımı yapılan Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu(TOGG) tarafından üretilen yerli elektrikli arabadan yeni videolar gelmeye devam ediyor. Tanıtımı sırasında üretimin her aşamasının halkla paylaşılacağı söylenen arabadan test aşamalarına ait yeni bir video geldi.

Twitter ve Instagram üzerinden paylaşılan videoda savunma ve havacılık sanayinde yetişmiş uzmanlar tarafından hazırlanan yerli bir simülasyon sistemi üzerinden sanal testler yapıldığı söyleniyor. Böylelikle geliştirme sürecinde optimizasyonlar daha hızlı ve düşük maliyetlere daha güvenilir şekilde yapılıyor.

”TEHLİKELİ MANEVRALARI RİSKE GİRMEDEN GERÇEKLEŞTİRMENİZİ SAĞLIYOR”

Otomobilin fiziksel ve yazılımsal özelliklerini birebir yansıtan bir matematiksel modeli simüle ederek geliştirilen simulasyon testlerinin paylaşıldığı videoda ”Savunma ve havacılık sanayinde yetişmiş uzmanlarımızın önderliğinde geliştirdiğimiz model, tehlikeli manevraları riske girmeden gerçekleştirmemizi sağlıyor. Böylece otomobil üzerinden test edilebilecek taşıt dinamiği, sürüş değerlendirme veya aktif güvenlik sistemleri teknolojilerini otomobilin fiziksel prototip sürecinden önce deneyimlemenizi sağlayan bir test ve geliştirme ortamı sunuyor. Sistemin alt yapısı, yerli girişim firmaları ile birlikte oluşturulurken, kullanılan taşıt modeli ise bizim tasarladığımız otomobilin özelliklerini içeriyor. Otomobilin geliştirme sürecinde kullandığımız bu model sürekli güncellenerek en son haliyle test ve geliştirme mühendislerinin kullanımına sunuluyor. Böylelikle geliştirme sürecinde optimizasyon yapılması sağlanarak hem test süreleri hem de maliyetler düşürülüyor” ifadelerine yer verildi.

Yerli Otomobil ne zaman ve nerede üretilecek?

ewewew

22 Milyar TL yatırım ile Bursa Gemlik‘de 1 milyon metrekare arazi üzerine kurulacak olan fabrikanın inşasına 2020’nin ilk yarısında başlanacak 2021 yılında markalaşma süreci tamamlanacak ve 2022 yılında ilk araç banttan inmiş olacak.

Hangi tip araç üretilecek?

dsadasd

Yerli otomobil ilk etapta SUV olarak iki farklı motor seçeneğiyle ortaya çıkacak 2030 yılına kadar ise 5 farklı model üretilecek. SUV olarak başlayan üretim bandı C-SUV, C-SEDAN, C-HATCHBACK, B-SUV, B-MVP olarak geniş bir ürün gamına sahip olacak

» İlgini çekebilir  Pornhub Tumblr'ı Satın Almak İstiyor

Aracın özellikleri ne olacak?

Dört tekere de aynı anda güç verecek yani 4 çekişli elektrikli bir motora sahip olan model 400 beygir gücünde ve 0-100 km/s hıza 4.8 saniyede ulaşabiliyor. Arkadan itişli olan model ise 200 beygir gücüyle 0-100 km/s hıza 7.6 saniyede ulaşıyor. Bu değerlere baktığımızda dünyanın en güçlü elektrikli otomobil üreticilerine kafa tutan değerler olduğunu görüyoruz.

togg turkiye nin otomobili icin 25 tedarikci firma ile anlasti

Tamamen yerli yazılım kullanan aracın Li-on pillerden güç alan 300 km+ ve 500 km+ menzil olmak üzere iki farklı modeli bulunuyor. 3.seviye otonom sürüş teknolojisine sahip araç 30 dk içerisinde tam doluluğa yaklaşacak. Araç içinde bulunan mevcut internet ağıyla tam zamanlı güncelleme desteği alacak olan otomobil aynı telefonlarımız gibi güncellemelerle yeni özelliklere kavuşacak. İlk olarak Tesla araçlarında gördüğümüz IoT yani nesnelerin interneti TOGG aracında da bulunacak yani en basit örneğiyle siz eve yaklaştığınızda hava soğuksa kombiniz siz eve gelmeden evi ısıtacak, kahve makineniz kahvenizi hazırlayacak, en sevdiğiniz müzikler evinizde çalmaya başlayacak, ütüyü açık unuttuysanız sesli olarak ütünüzü kapatabileceksiniz.

Üretim süreci ve istihdam

Bursa Gemlik‘de kurulacak olan fabrikada 4323 kişi çalışacak 300 nitelikli personel temin edilecek. Toplam 5 model üretilecek ve yılda 176 bin araç banttan inecek. Yerli ve elektrikli otomobile KDV ÖTV istisnaları yapılarak alımı kolaylaştırılacak. Birçok kurum ve kuruluştan farklı ülkelerden ve de halktan yoğun taleplerin olduğu araç çıktığı andan itibaren satış rekorları kıracak gibi gözüküyor.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram

PUBG Mobile’de 15. sezon başladı

PUBG MOBILE, heyecanla beklenen Royale Pass’in 15. Sezonu “A.C.E. ve Ötesi” ile birlikte şık yeni kostümler ve çok daha fazlasını oyunculara sunuyor.

Bir Cevap Yazın