Yılın Arabası 2020 finalistleri belli oldu: 2 elektrikli otomobil var

Avrupa’nın dev otomotiv firmalarının kapıştığı Car of the Year 2020’nin finalistleri belli oldu. 55 gazetecinin test edip puanladığı bu ödül, 1 Mart’ta Cenevre Otomobil Fuarı‘nda sahibine kavuşacak.

Bu sene de birbirinden iddialı rakipler var. 7 finalistten ikisi %100 elektrikli. Geçen senenin galibi de elektrikli bir araç olan Jaguar I-Pace olmuştu.

7 Finalist Kim?

Tesla Model 3
img 2949
Tesla Model 3

Tesla, son zamanlarda ismini en çok duyduğumuz firmalardan biri. Elektrikli araç konusunda şimdilik liderliğini sürdüren Elon Musk’un şirketi Tesla, bu sene Model 3 ile yarışmayı kazanmayı umuyor.

Porsche Taycan
img 2945
Porsche Taycan

Tesla’nın en ciddi rakibi olan Porsche, elektrikli araçlara inanılmaz büyüklükte yatırımlar yapıyor. Dayanıklılık testlerinde iyi bir performans alan Taycan‘ın ismi de Türkçe kökenli.

Toyota Corolla
img 2947
Toyota Corolla 2020

Yumuşak ve modern tasarımıyla dikkat çeken Japon devinin yeni aracı Corolla 2020, bu sene şüphesiz teknolojik açıdan en donanımlı otomobilerden biri.

Renault Clio
img 2951
Renault Clio 2020 RS

Ülkemizde 12 Şubat‘ta 111.000₺’den satışa sunulan Fransız araç aynı zamanda Türkiye’de en çok sevilen ve kullanılan araçlardan birisi.

Peugeot 208
img 2946
Peugeot 208 2020

Dikkat çeken özellikleriyle Peugeot 208, adını finallere yazsa da yüksek fiyatla üzebilecek gibi duruyor. Aynı modelin elektrikli versiyonu çıkacak olsa burada bahsettiğimiz model o değil.

Ford Puma
img 2944
Ford Puma

İnsan odaklı tasarım anlayışıyla yola koyulan Ford, Hibrit bir SUV olan Puma aracına oldukça güveniyor. Yine rakipleri gibi oldukça yüksek teknolojik donanımlara sahip.

BMW 1 Serisi
img 2943
BMW 1 Series – 2020

Alman mühendisliğine hayran bırakan BMW 1 Serisi, hem dış hem iç tasarımıyla dikkat çekerken yüksek performansıyla gücüne güç katarak dişli bir rakip haline geliyor.

Tüm adaylar bunlar. Bu ödül bazen biraz politik olabiliyor. Yani günümüzde haklı sebeplerle elektrikli araç kullanımını arttırma çabası olarak Porsche Taycan veya Tesla Model 3’ün bu ödülü alması sürpriz olmaz. Siz ne düşünüyorsunuz, sizce ödülün sahibi kim olur?

» İlgini çekebilir  Zarif ve benzersiz: Porsche 911 Targa
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram

PUBG Mobile’de 15. sezon başladı

PUBG MOBILE, heyecanla beklenen Royale Pass’in 15. Sezonu “A.C.E. ve Ötesi” ile birlikte şık yeni kostümler ve çok daha fazlasını oyunculara sunuyor.

2 Yorum

    Avatar
  • Bence Tesla kazanır.

  • Avatar
  • clio xd

Bir Cevap Yazın