wesson wang y0 vFxOHayg unsplash scaled

“Ve bir şey daha” etkinliğinde ARM işlemcili MacBook tanıtılabilir


Bu yıl Apple’ın etkinlikleri durmak bilmiyor. Hazirandaki etkinlikten sonra eylül ayında yeni Apple Watch ve iPad’leri görmüştük. Ekim ayındaki etkinlikte ise iPhone 12 serisi karşımıza çıkmıştı. Bugün gelen basın bülteniyle Apple’ın 10 Kasım’da yeni bir lansman yapacağını öğrendik.

FF07998D 49D8 4E43 8ECF 8BB17F7CB888

WWDC’de artık MacBook serisinde Intel işlemci değil, ARM bazlı Apple’ın özel tasarımı olan Apple Silicon işlemci kullanacağını duyurmuşlardı. Bununla birlikte Apple, hem yazılı hem donanım alanında adeta kendi kendine yeten bir şirket haline geldi. Performans/güç tüketimi oranında optimum noktayı hedefleyecek Apple Silicon için bir örneği de göstermişlerdi. iPad Pro 2020’de gördüğümüz A12Z işlemciyle çalışan MacBook’u görebilmiştik. Apple Silicon sayesinde iOS/iPadOS uygulamalarının da macOS’ta çalışması mümkün olacak. Böylelikle bu üç işletim sistemi orta bir noktada toparlanacak ve ileride tek bir işletim sistemine dönüşmesini mümkün kılacak.

10 Kasım’da yapılacak etkinlikte ise ilk Apple Silicon işlemcili MacBook’ları göreceğiz gibi duruyor. Tabi ki bu yeni işlemci sadece MacBook ile kısıtlı kalmayacak, iMac ve Mac Mini gibi diğer ürünlerde de kullanılacak fakat şimdilik tanıtılıp tanıtılmayacağı meçhul.


» İlgini çekebilir  iPhone nasıl yeniden başlatılır?
Daha Fazla İçerik
fabian albert ePJUCF48vgo unsplash scaled
PlayStation 4 Pro nasıl kapatılır?