Bakan Varank: Yerli telefonlar ucuz ama kimse almıyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank, bugün Dumlupınar Üniversitesi‘ndeki öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilere girişimcilik konusunda fikirler veren Varank, çarpıcı bir açıklamada da bulundu. Yerli telefonlar rakiplerinden çok daha ucuz olmasına rağmen kimsenin satın almadığını belirtti. Yurt dışındaki azılı rakiplerle mücadele için yerli telefonlara destek olması gerektiğini de sözlerine ekledi. Şu an yerli üreticiler devlet desteği alıyor.

Yerli telefonların aynı segmentteki rakiplerinden daha pahalı olduğu aşikâr. Ayrıca ucuz olsa bile yerli markalar kalitesiz üretimleri yetmiyor gibi yazılım konusunda da oldukça zayıf kalıyor. Sürekli arızalı parçalarla üretilen telefonlara aylarca yazılım güncellemesi gelmiyor. Hal böyleyken tüketicilerin yerli telefonlara yönelmemesi çok normal. Son yıllarda Türkiye askeri alanda başarılı yerli üretimler yaparken tüketici bazlı tarafta aşırı derecede yetersiz. Umarız en kısa sürede bu durum düzeltilir.

» İlgini çekebilir  Hesabın şu anda daha fazla ücretsiz oyun indiremez Epic Games sorunu
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram

PUBG Mobile’de 15. sezon başladı

PUBG MOBILE, heyecanla beklenen Royale Pass’in 15. Sezonu “A.C.E. ve Ötesi” ile birlikte şık yeni kostümler ve çok daha fazlasını oyunculara sunuyor.

Bir Cevap Yazın