AppleMobil

iPhone 14’te şarj girişi olmayabilir

Geçtiğimiz gün iPhone 12 serisiyle nihayet tanışma fırsatı bulmuştuk. OLED Super Retina XDR ekran, yeni renk seçenekleri, yepyeni tasarım, 5G desteği ve 5 nanometre A14 işlemcisiyle dikkatleri üzerine çekti. Ancak lansmanda Apple, atık ürünleri azaltıp çevreyi korumak için telefonlarında artık şarj adaptörü ve kulaklık sunmayacağını belirtti. Kutu içeriğinde sadece iPhone’nin kendisi ve LightningUSBC kablosu çıkacak. Elbette internet bununla oldukça dalga geçti ve büyük tepki çekti. Zaten evde adaptörünüz olduğunu varsaymaları normal, 38$ karşılığında EarPods ve adaptör alabiliyorsunuz. Başka firmalardan daha ucuza almanız da mümkün.

Bu lansman öncesi de Apple’ın tanıtacağı tüm ürünleri sızdıran ve tahminleri doğru çıkan Jon Prosser ortaya çok ilginç bir iddia attı. Prosser’e göre iPhone 14’le birlikte Apple, Lightning girişini kaldırarak sadece kablosuz şarja geçmeyi planlıyor. Son lansmanda tanıtılan kablosuz şarj teknolojisi MagSafe de bu geçişin bir habercisi olabilir. Bu oldukça radikal ve büyük bir karar. Telefonun daha ince olması ve maliyetin azaltılmasını sağlayabilir fakat ne kadar verimli olacağı meçhul. Ayrıca veri aktarımı nasıl sağlanacak sorusunun cevabını da henüz bilmiyoruz.

Prosser, iPhone 13 ile birlikte 120 Hz ekranı kesinlikle göreceğimizi, ekrana gömülü veya iPad Air’deki gibi güç düğmesine entegre Touch ID görmemizin %50 ihtimalle olacağını belirtti.

» İlgini çekebilir  PUBG Mobile oyuna girmiyor sorunu nasıl çözülür?

Tepkin nasıl?

Heyecanlı
0
Mutlu
0
Aşık Oldum
0
Emin Değilim
0
Saçma
0
Emre Türkoğlu
18 y/o. Founder of Pikselog. Fenerbahçe and Liverpool fan.

Bir Cevap Yazın

Next Article:

0 %